Het Goed zegt ‘ja’ tegen het leertraject voor kansverdienende jongeren uit Lelystad
De kans bestaat dat een deel van de jongeren in Lelystad vroegtijdig de school verlaat en geen startkwalificatie haalt vanwege multi-problematiek of een leerachterstand. Dat is uiteraard zonde want  deze jongeren krijgen zo niet de kans hun talenten te benutten en dreigen verloren te gaan voor het onderwijs en de arbeidsmarkt.

Om dit te voorkomen is het MBO College Lelystad met de samenwerkingspartners het project Lelytalent  gestart waarbij jongeren leren aan de hand van de praktijk, zodat ze een betere aansluiting met de arbeidsmarkt krijgen. Daarnaast vinden werkgeverssessies plaats om te bespreken over welke vaardigheden deze jongeren moeten beschikken. De opleidingen nemen dit mee in de ontwikkeling van hun opleidingen.

Het project richt zich primair op jongeren uit Entree-opleidingen, en voor een deel op jongeren uit niveau 2, die dreigen uit te vallen of vastlopen in het reguliere onderwijs en daardoor geen startkwalificatie (mbo 2 of hoger) halen.

kwetsbare positie

Jongeren zonder startkwalificatie die geen onderwijs volgen, hebben een kwetsbare positie op de arbeidsmarkt. Uit onderzoek blijkt dat zij twee keer zo vaak werkloos worden als jongeren met een startkwalificatie. Bedrijven in  Lelystad hebben echter juist behoefte aan praktisch geschoold personeel en zien kansen voor deze doelgroep, mits de praktijkscholing en begeleiding goed worden georganiseerd.

Deze jongeren krijgen in dit traject dan ook meer begeleiding dan in gewone stagetrajecten. Als ze dan op de arbeidsmarkt komen hebben zij hele mooie bagage om een waardevolle bijdrage te leveren binnen een Lelystads bedrijf. 

Naast het MBO College Lelystad werken de volgende organisaties aan deze doelstelling; Lelystad Akkoord, Werkbedrijf Lelystad SBB en Eduvier. Ongeveer 75 jongeren krijgen het komende jaar op deze manier de kans succesvol aan te sluiten bij de arbeidsmarkt. 

Meedoen als werkgever?

Bent u werkgever in Lelystad en wilt u meedoen aan dit project? Maak dit kenbaar door een bericht te sturen aan info@lelystadakkoord.nl
 

Ander nieuws

Nieuws ONboard-programma ROC van Flevoland slaat brug tussen voortgezet onderwijs en mbo Het ROC van Flevoland lanceert het ONboard-programma. Dit unieke programma slaat een brug tussen het voortgezet onderwijs (vo) en het middelbaar...
Nieuws Elf medailles voor ROC van Amsterdam - Flevoland tijdens AEHT-wedstrijden in Riga Tijdens de vakwedstrijden van de Association Européenne des Écoles d’Hôtellerie et de Tourisme (AEHT) in Riga, Letland, hebben studenten van... MBO College Almere, MBO College Centrum, MBO College Poort
Nieuws MBO College Lelystad stimuleert circulaire economie met opening Verspil me niet centrum Op woensdag 11 september is het Verspil me niet centrum in Lelystad officieel geopend. MBO College Lelystad heeft een belangrijke rol gespeeld in... MBO College Lelystad
Bekijk al het nieuws